Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 19.12.2018, 04:48

Як все починалось…

Будинки, як люди. І життя їх таке ж драматичне і прекрасне, як людське. У них своя біографія, своя доля. Історія будинку нашої школи – це також історія людських доль.

Рік 1903. Рішенням міської управи і відділом освіти в будинку по вулиці Пушкіна і Прохоровської (теперішня Ватутіна) було відкрито школу. Із 1912 по 1920 роки директором школи працює Григорович Єлизавета Федорівна, яка була добрим другом і однодумцем А.С.Макаренка.

У роки колективізації вчителі школи і  учні старших класів проводили велику громадську роботу по ліквідації безграмотності серед населення.

З 1932 року працював директором школи Павленко Купріян Єремійович. Школа в той  час жила великим і щасливими життям. У 1941 році всією школою проводжали директора школи на фронт. У вересні 1942-го він загинув та був похований у братській могилі в м.Воронежі.

1941-ий… 18 вересня в Полтаву вступили фашисти, зайняли приміщення школи. Багатьох учнів школи було угнано в Німеччину та розстріляно. Учень школи Сергій Сапіго, який був активним членом підпільно-молодіжної комсомольської групи, очолюваної Лялею Убийвовк, був розстріляний фашистами. 23 вересня Полтава була звільнена від фашистів. І вже у жовтні школа працювала по справжньому.

Так, будинок нашої школи, як зріла, сива , мудра й мужня людина, пам’ятає багато.

Тяжкі, але радісні післявоєнні роки. Весь учительський колектив разом з батьками й учнями дружно працювали над відродженням школи.

П’ятидесяті роки. Школа пам’ятає, як було закладено Парк Дружби, відкрито картинну Галерею. У ці роки колектив очолювали: Щербак Катерина Омелянівна, Романенко Катерина Андріївна.

У 1990 році рішенням міської ради була створена неповна середня загальноосвітня спеціальна школа для дітей із затримкою психічного розвитку. Директором призначено Скибу Наталію Василівну.

З 1995 року навчальний заклад очолює Саража Наталія Петрівна.

Наш навчальний заклад зовнішньо особливо нічим не відрізняється від будов міста. Але варто переступити його поріг, як потрапляєш в атмосферу поваги, довіри, уважності і чуйності.

Дитину у закладі навчають учителі, оточують люди, які за покликом серця стали і батьками, і вихователями, і друзями своїх вихованців.

«  Грудень 2018  »