Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 19.10.2018, 06:14

Гурткова робота

Арттерапевтична студія «Веселка»

Сьогодні всім відомо що арттерапія – це лікування мистецтвом. Робота з кольором, звуком, музикою, танцем, малюнком, глиною, піском, папером дає надзвичайно позитивний ефект у корекційній роботі з дітьми з особливими  потребами. Артпедагогіка в нашій школі посідає особливе, провідне місце та поєднує в собі багато напрямків:

·        фототерапія;

·        ліплення глиною;

·        образотворча діяльність;

·        орігамі, квілінг;

·        біопластика;

·        пісокотерапії;

·        казко- та лялько терапія;

·        музикотерапія;

·        драмтерапія та театралізація.

З великим задоволенням відвідують наші вихованці арттерапевтичну студію «Веселка». Радіють діти, радіють батьки… Бо з кожним відвідуванням студії наші діти стають впевненішими у своїх силах.

Артстудія «Веселка»

Назва гуртка

Напрямок роботи

1.

«Кругозір»

кер.Зайцев С.В.

Фототерапія – один із новітніх напрямків арттерапії, своєрідний засіб творчого самовираження, самопізнання, соціалізації та емоційно-чуттєвого виховання, має лікувально-корекційний вплив та ефект «здоров»язбереження» на особистість дитини.

Основні психолого-педагогічні функції фотографії:

• оживлення в пам’яті спогадів та повторне їх переживання;
  •  активізація та координація різних сенсорних систем – зору, кінестетики, тактильної чутливості;
  • відображення динаміки зовнішніх та внутрішніх змін, переживань, особистісних проявів людини.

2.

«Сувенір»

кер.Кошова О.С.

Ліплення  з глини, солоного тіста, природного, пластичного, екологічного матеріалу дозволяє розвинути дрібну моторику рук дитини;

Робота  з цим матеріалом заспокоює та врівноважує емоційний стан, поглинає негативну енергію,вчить планувати послідовність виконання дій, дозволяє створювати різноманітні об’ємні образи.

4.

«Творчість»

кер.Федоренко К.І.

Робота з лозою:

• розвиває дрібну моторику пальців та рухову активність рук в цілому;
  •  покращує пам’ять і окомір;
  • підвищує активність правої півкулі мозку та врівноважує роботу обох півкуль;
  • підвищує рівень інтелекту;стабілізує психоемоційний стан;
  •  знижує тривожність та допомагає адаптуватись до труднощів, важких ситуацій;

«Чарівний світ»

кер.КоламицеваЛ.А

Вишивка стрічками:

•  укріплює дрібну моторику рук, так як масажуються активні точки пальців;
  •  покращується робота усіх органів та самопочуття;
  •  виховується художній смак, уява;
  • розвивається творчість, бажання творити своїми руками.

«Натхнення»

кер.Зайцева С.І.

Пісокотерапія має надзвичайно важливе значення для розвитку психіки дитини:

• взаємодія з піском стабілізує емоційний стан;
  • розвивається мовлення, довільна увага і пам’ять;
  • дитина отримує перший досвід рефлексії (самоаналізу), навчається розуміти себе і інших;
  • розвивається тактильно-кінестетична чутливість і дрібна моторика;
  • навчальні ігри з піском полегшують процес навчання дітей читанню, письму, лічбі і грамоті.

Використання кольорового піску сприяє формуванню естетичних смаків та розвитку творчості дитини.

«Драмстудія»

кер.Пензіна Н.М.

Драмтерапія та театралізація має великий вплив на мовленнєвий розвиток дитини, на гармонізацію психічного розвитку особистості і надає необмежені можливості для вільного самовираження дитини, особливо із затримкою емоційного та психічного розвитку. Постійне заучування текстів сприяє розвитку пам'яті у дітей з особливими потребами. Участь у постановках розвиває також образне, абстрактне мислення; допомогає подолати комплекси, дозволяє учням бути активнішими, дає відчуття власної необхідності, значимості.

Гурток народних інструментів

кер.Вусатий О.П

Музикотерапія впливає на емоційний стан дитини, корегує рухові та мовленнєві розлади, відхилення у поведінці, комунікативні навички, лікує психосоматичні захворювання.

Музикотерапія включає в себе:

•  слухання музики;
  • співання пісень та гру на музичних інструментах;
  • музично-рухові ігри та вправи;
  •  музичне малювання;
  •  пантоміма під музику;
  • дихальні вправи під музику.