Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 12.07.2020, 00:20

Полтавська спеціальна ЗШ №39

Меню сайта
МОН України
Педагогічна преса
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Новини

 

Шановні випускники, вчителі, школярі, батьки!

Від щирого серця вітаємо всіх вас з Днем останнього дзвоника!

На жаль, карантин, спричинений пандемією Covid-19, вніс свої корективи і традиційний урочистий формат святкування змінився на онлайн. Аби підтримати цьогорічних випускників та їхніх вчителів, які разом провели ці 9 років навчання, свято "Останнього дзвоника – 2020" змінюємо на онлайн привітання.

Для школярів сьогоднішній Останній Дзвоник 2020 – це старт літніх канікул. Тож бажаємо учням добре і змістовно відпочити, набратися незабутніх вражень та сил перед початком нового етапу на­вчання. Впевнені, що, повернувшись восени за шкільні парти, вам буде про що розповісти друзям та вчителям.

Шановні вчителі, дякуємо вам за вашу самовідда­ну працю, невтомний творчий пошук, за турботу і знання, які ви віддавали своїм вихованцям. Ба­жаємо нових успіхів, життєвих сил і натхнення!

Тож вітаємо усіх із святом останнього дзвоника, з успішним закінченням ще одного шкільного року в новому форматі, який кожному подарував нові знання, нові враження, нові думки і почуття!

Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.
          Тому традиційно в нашій школі проводиться тиждень безпеки дорожнього руху з 12 по 17 травня 2020 року, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

https://www.youtube.com/watch?v=z7Qabg_jIpg

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон переніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії. Понад 30 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян. Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів, численні міні-катастрофи подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися. Злочинні дії влади щодо приховування інформації з одного боку поглибили непоправні негативні наслідки аварії, а з іншого – спричинили активізацію національно-демократичного руху, що в кінцевому підсумку привело до розпаду СРСР. Приховування інформації владою спричинили активізацію екологічного і національно-демократичного руху.

 

 

 

Захопливим, цікавим, доступним є освітній процес КЗ «ПСЗШ №39».Цьому сприяє створення універсального дизайну в освіті школи. З особливостями його створення ознайомилися директори шкіл ОТГ області, слухачі курсів підвищення кваліфікації ПОІППО. Педагоги оглянули дизайн навчальних кабінетів та приміщень («Стіни, що говорять», елементи «Канбану», куточки творчості та відпочинку та ін.).  Учасники зустрічі мали змогу дізнатися про підходи створення універсального дизайну в освітньому процесі (модифікацію та адаптацію навчальних програм, методи викладання, особливості оцінювання досягнень учнів з особливими освітніми потребами). Директорів шкіл запросили до творчої майстерки «Технологія малювання «Ебру» (кер. Попова М.О.), та навчальних майстерок «Лабораторія скаффолдингу: сучасні секрети розвитку емоційного інтелекту.» (кер.Зайцева С.І.) та «Навчальний проєкт «Інтерактивний простір» (кер. Стогній М.В.).

 

 

 

 Новий рік — це пора, коли здійснюються мрії, навіть неймовірніші. Отож, напередодні новорічних свят діти мають чудову нагоду разом з казковими героями,  Дідусем Морозом та Снігуронькою здійснити незвичайну подорож. Під час проведення шкільних новорічних ранків, як завжди - цікаво, весело: пісні, танці, новорічні сюрпризи. Дід Мороз та Снігуронька дарують святковий вирій посмішок та гарний настрій для учнів. Завдяки батькам та організаторам свята, класним керівникам новорічні пригоди були захоплюючими та непередбаченими, а костюми номінантів вражали яскравим забарвленням, оригінальністю і неповторністю. Казкове дійство не залишило байдужим нікого, а особливо глядачів, які не тільки підтримували виступи дітей гучними оплесками, а ще й із задоволеннями брали участь у різноманітних конкурсах.

 

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю. У цей день КЗ «Полтавська спеціальна загальноосвітня школа №39» традиційно провела благодійний
ранок «Разом ми зможемо все!», на якому учні школи вкотре продемонстрували виняткову силу духу і непохитну віру в життя, яке, на жаль, дало їм нелегкі випробування. Надзвичайні таланти учнів, їх позитивна енергетика, бажання жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам, підкорили серця присутніх у залі гостей ранку.
Учні школи неодноразово гідно представляли свої вміння на загальноміських конкурсах, є постійними їх призерами. Їх здібності підтримують і розвивають
керівники гуртків "Умілі долоньки" (кер. Спасьонова О.С.), Лозоплетіння (кер. Федоренко К.І.), "Фантазія" (кер. Шестакова О.Г.), "Веселі музики" (кер. Карабут В.А.), "Креативне рукоділля" (кер. Попова М.О.), "Солона акварель" (кер. Куценко В.Б.), "Веселка" (кер. Вусатий О.П.), "Чарівний світ" (кер. Коламицева Л.А.), "Натхнення" (кер. Зайцева С.І.), "Калина" (кер. Куценко В.Б.), "Полтавщина - козацький край" (кер. Грінченко О.М.), "Дивослово" (кер. Пензіна Н.М.), Спортивний (кер. Гордієнко Н.С.). Також адміністрація школи на чолі з директором Наталією Саражею висловлюють вдячність всім, хто опікується проблемами учнів школи не тільки раз на рік, а надають постійну підтримку й допомогу – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Нехай ваша щоденна турбота допомагає мужнім людям забувати про труднощі, а їх серця наповнюються теплотою і впевненістю в завтрашньому дні.

,,Лабораторія родинного щастя" урочисто розпочала свою роботу в КЗ ,,ПСЗШ №39"! Учні та батьки 7 класу протягом години експериментів знаходили складові формули родинного щастя: ділилися емоціями, пишалися дитячими талантами, обмінювалися життєвою мудрістю, виконували завдання, презентували проекти - перебували на хвилі духовного піднесення та справжнього відчуття родинного щастя!!!

Лазертаг, або лазерний бій, — військово-спортивна гра, суть якої полягає в ураженні гравців і спеціальних інтерактивних мішеней  — «баз», «мін» тощо — безпечними «лазерними» пострілами. 

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ПОЛТАВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЗАКЛАД-ЦЕНТР ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ "СПОРТ ДЛЯ ВСІХ" провели Лазертаг для наших здобувачів освіти. Кожен учасник отримав грамоту,  а команди які перемогли отримали ще й медалі за І, ІІ, ІІІ місця. 

«З веселкою весело проходить тиждень»- під таким девізом в КЗ «ПСЗШ № 39» з 16.10 по 23.10.2019 р. пройшов методичний тиждень педагогічної майстерності вчителів початкових класів та корекційних педагогів. Впродовж усього кольорового тижня для учнів початкових класів вчителями були підготовлені тематичні перерви, конкурси, вікторини та флешмоб «Кольори веселки».

У ході проведення тижня педмейстерності вчителі початкових класів ділилися з колегами власними наробками та цікавими методичними знахідками.

У рамах тижня були проведені відкриті уроки: з образотворчого мистецтва у 3 класі «Пейзажна композиція «Осінь мальовнича». Відбитки готових природніх форм» (вч. Спасьонова О.С.); інтегрований урок з української мови та літературного читання у 2-А класі тема «Закріплення звукових значень вивчених літер. Складання речень. Читання складів, слів» (вч. Дендеберя Н.В.); бінарний урок з математики та інформатики у 4 класі «Читання і записування шестицифрових чисел. Множення і ділення на 10, 100, 1000. Форматування тексту» (вч. Попова Л.М., Сягайло Т.Г.); бінарний урок з української мови та розвитку зв’язного мовлення у 3 класі «Слова ввічливості. Практичне засвоєння слів ввічливості в усному та писемному мовленні» (вч. Зосім О.І., вч.-логопед Литвиненко Ю.М.); урок фізичної культури у 4 класі «Вправи на розтягування та розслаблення. Напруження та наступне розслаблення м’язів тулуба у в.п. сидячи та лежачи» (вч. Гордієнко Н.С.); урок з інтегрованого курсу «Я досліджую світ». Тема уроку «Жива і нежива природа» (вч. Євтушенко Н.Ю.); корекційно-розвиткові заняття: логопедичне заняття з учнями 2-А класу «Голосні звуки. Лексична тема. Фрукти та овочі»(вч.-логопед Варченко О.М.); корекційно-розвиткове заняття з учнями 5 класу «Дружба. Правила дружби. Читання та переказ української народної казки «Батьківський заповіт» (вч.-дефектолог Карабут В.А); корекційно-розвиткове заняття у 2-Б класі «Свійські тварини» (вч.-дефектолог Бойко Я.С.); виховні заходи: «Добро як сонечко гріє» (вихователь ГПД Павленко Л.О.); клубна година «Як звірі до зими готуються» (вихователі Жуковська В.Г., Карабут В.А.), де вчителі вдало продемонстрували оригінальні, нетрадиційні ідеї, форми і методи організації освітнього процесу та вдало використали інноваційні педагогічні технології НУШ.

Осінь багата не тільки врожаями, а й святами. Традиційно восени проводиться ярмарок. Такий захід згуртовує всю шкільну родину - учнів, учителів і батьківську громадськість. Школа у цей день нагадує вулик. Тут пропонують солодощі та страви української національної кухні, фрукти та овочі.    Настрій учасників та гостей дозволив відчути себе на святі доброти, де щирі українці ділилися не смаколиками, а своїм бажанням допомогти тим, кому потрібна підтримка та тепло сердець!

Здоров’я – це дар. Його треба шанувати, не витрачати, а примножувати. Людина, яка не хворіє почувається впевнено, бо вона усвідомлює, що керує своїм здоровям, є його господарем. Саме тому з раннього дитинства треба формувати навички щодо ведення здорового способу життя. З цією метою в жовтні у школі пройшов День Здоров’я.

Козацькі забави вигадувались задля гарту найрізноманітніших якостей козака, це й ігри на фізичну силу, на швидкість реакції, на нестандартне мислення і різноманітні екстремальні розваги та багато інших.

Щоб бути справжнім козаком, треба було добре тренуватися. Але ж козак – дотепна, весела людина. Тому навіть найважчі козацькі тренування завжди перетворювались на веселу забаву. Саме з гумором та жартами гартувалось козацьке тіло для майбутніх перемог.

Тож в нашій школі відбувся спортивно-розважальний захід "Козацькі забави"

 

Традиційно до Дня міста Полтави у нашій школі відбулися такі заходи:

  • Виставка учнівських робіт «Моє місто – Полтава!»
  • Фестиваль композицій із природного матеріалу «Засяяла в осінніх барвах Полтавщина»
  • Година спілкування «До 76-ї річниці визволення міста Полтави від нацистських окупантів»
  • Фотовиставка «Сучасна Полтава»
  • Історична мандрівка «Вулицями Полтави» бібліотека О.Гончара
  • Акція «Полтава вишивана» 

09.вересня в КЗ «Полтавська спеціальна загальноосвітня школа №39»
пройшов квест до 250-річчя від дня народження І.П.Котляревського
«Котляревський: давайте познайомимося!» Захід для 5-9 класів був емоційним,
креативним, енергійним. Учні мали змогу познайомитися з постаттю видатного
полтавця на станції «Біографічна» (куратор Пензіна Н.М.), розпізнати страви з
«Енеїди» на станції «Гастрономічна» (куратор Попова М.О.), проспівати пізню
«Ой під вишнею, під черешнею», яку в «Наталці Полтавці» співав Виборний, на
станції «Співоча» (куратор Нагорна С.М.), розвинути
логіку та уяву, склавши онлайн пазл на станції
«Складальна» (куратор Литвиненко Ю.М.), пригадати
місця вшанування пам’яті Котляревському у Полтаві за
допомогою інтернет сервісу Learning.Apps на станції
"Меморіальна" (куратор Саража Н.П.), надихнутися на
прочитання «Енеїди» на станції «Рекламна» (куратор
Хомич І.В.), проявити креативність під час декламування уривку з «Наталки
Полтавки» на станції «Декламаторська» (куратор Жорняк Я.С.) Маршрути були
закодовані за допомогою QR-кодів, що значно підвищило дитячу цікавість до
квесту. Захід закінчився флешмобом прочитання вірша «Де злагода в
сімействі». Квест підготувала та провела вчитель словесності Пензіна Н.М.

В шкільній оселі свят завжди багато,

Де музика лунає, чути спів.

Але у нас сьогодні надзвичайне свято -

Ми проводжаємо своїх випускників!

 

Непрохана сльозина у зіницях,

В душі зі смутком радість обнялись

Випускники сьогодні, як годиться

З дитинством попрощатися зійшлись!

Сьогодні наша школа проводжає своїх випускників у доросле життя. Бажаємо вам знайти власну життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави. Вірте в себе, будьте небайдужими, добрими та чесними людьми. Щастя вам та удачі! У добру путь!

22 травня відбувся випускний бал для учнів 4 класу.

П'ять років тому вони тільки прийшли до школи, а вже сьогодні - відсвяткували свій перший випускний. Зовсім нещодавно, ці учні починали вчитися читати і писати, рахувати і малювати, але за роки початкової школи вони встигли списати вже не один зошит, прочитати багато підручників, подорослішати, знайти нових друзів. Але це тільки початок!

Їх шкільне життя у початковій школі було цікавим і веселим, але попереду їх очікує не меншнасичена, різноманітна і яскрава середня школа - нові предмети, нові вчителі, нові злети та падіння.

Вітаємо випускників і бажаємо їм гарного літнього відпочинку, піднесеного настрою та якнайбільше приємних подій!

 

Україно, рідний мій краю, заквітчаний барвінком  і рутою, чорнобривцями й мальвами. Краю, що славишся піснями й вишиванками, сильним голосом трембіти та ніжним передзвоном Черемоша, безкраїми таврійськими степами та могутніми дібровами. Та найбільшим багатством твоїм, Україно, є працьовитий і щедрий народ, привітний і миролюбний, християнський і патріотичний, який  ніколи не був загарбником, ніколи не нападав на жодну країну, але за всю свою багатовікову історію змушений був весь час захищатися. 21 травня в школі пройшов загальношкільний родинний фестиваль "Пісня - душа народу", в якому взяли участь всі учні школи!

 

 

Чимало свят дарує нам весна,

Як в рідний дім повернення з дороги.

Та є найбільш хвилюючим для нас

Величне свято Перемоги.

Це свято не затьмариться в віках.

В цей день нестимуть люди завжди квіти,

Не обміліє пам’яті ріка –

В серцях нащадків буде вічно жити…

Цього весняного дня по всій Україні вкриваються квітами і величні пам’ятники і скромні обеліски. І це означає, що пам'ять народна жива, що подвиг загиблих у бою не забутий.

 

З метою практичної перевірки рівня всебічної підготовки учасників освітнього процесу щодо дій у надзвичайних ситуаціях, а також з метою закріплення теоретичних знань, умінь і навичок з цивільного захисту та основ здоров’я, набутих учнями протягом навчального року,  26 квітня 2019 року було проведено День цивільного захисту. 
Було здійснено тренування з евакуації із закладу освіти на випадок пожежі, проведено настільну гру "Ріскленд".  У грі моделюється ситуація. Якщо дитина зробила якусь річ неправильно, то будуть негативні наслідки: гравець йде назад або пропускає хід. І навпаки. Також, було проведено квест в рамках цієї гри. Проведені заходи показали практичну готовність учнів та колективу школи діяти за сигналами оповіщення Цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацій.

25 квітня 2019 року на базі ПСЗШ №39 під керівництвом директора Наталії Петрівни Саражі відбувся форум фахівців спеціальної освіти. 
Освітній івент «Сучасні тренди спеціальної освіти» став дійсно знаковою подією! Педагоги, що здійснюють супровід дітей з особливими освітніми потребами, мали змогу познайомитися зі світом особливих дітей, яким не притаманні злість і заздрість, які хороші, але інші. Вони по-іншому реагують на суспільні явища і вчаться жити в соціумі. Тут створені родинні, комфортні умови для розвитку кожного учня.
Учасники форуму познайомилися з неоціненним досвідом спеціальної школи у двох експертних паралелях. У локаціях розглядалися такі теми: «Креативні способи інтеграції онлайн-сервісу в урок спеціальної школи», М. Стогній, «Трансформація методики Марії Монтессорі в рамках реалізації концепції НУШ», Н. Євтушенко, «Мікс корекційних вправ для дітей з ООП в умовах НУШ», Н. Дендеберя, «Інноваційні терапевтичні технології в роботі з дітьми з ООП», О. Зосім, «Використання методів додаткової альтернативної комунікації (ДАК) в роботі з дітьми з ООП», Г. Гуляєва, «Використання QR-кодів та інших трендів освіти для підвищення ефективності уроку», Н. Пензіна, «Ментальне картографування інформації на уроці», Т. Сягайло, «Технологічний мікс для формування акмеологічного освітнього простору при роботі з дітьми з ООП», С.Зайцева. Крім цього, гості стали учасниками майстер-класів, які проводили для дітей з ООП.
Перлиною заходу став виступ музичного дитячого колективу під керівництвом К. Дудника і В. Карабут.

Хто розумніший, чоловіки чи жінки? Уже тисячі років людство шукає відповідь на це запитання. Розібратися в чергове у цьому питанні прагнули і учні нашої школи на розважальній грі «Хто зверху?».

У нашій суспільній свідомості існує одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Сьогодні  з нагоди Дня здоров’я було проведено спортивні змагання "Вище, швидше, сильніше!"

 

Розпис яєць до Великодня — давня українська традиція. Проте мало кому відомо, що писанки виготовляли не для того, щоб їх споживати, а як оберіг. Майстер клас з розпису писанок провів для учнів нашої школи Євген Іванович Пілюгін — заслужений майстер народної творчості України, голова Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної премії І.П.Котляревського.

Проблема туберкульозу існує дуже давно. На сьогоднішній день питання цієї хвороби загострилося на стільки, що вона стала «соціальною хворобою». Сьогодні для учнів 5-6 класів було проведено тренінг "Захисти себе від туберкульозу". Він викликав в них інтерес до даної теми шляхом цікавих форм і прийомів роботи. Зв’язок з історією та мистецтвом допоміг зрозуміти глобальність проблеми.

Тільки сонечко пригріло, а учні нашої школи вже не можуть всидіти без роботи. Силами школи була приведена до порядка територія шкільного двору. Погода була на боці школярів, допомагала їм теплим вітерцем та яскравим сонечком. Діти справилися з поставленою задачею досить швидко. Всі працювали активно і жваво, за декілька годин навели чистоту і порядок та підготували все потрібне для посадки дерев. Сил не шкодував ніхто – ні учні, ні їхні вчителі. Подібні заходи дозволяють не тільки навести порядок у рідному місті, а й згуртувати та зміцнити нашу шкільну сім’ю. Всі учасники заходу отримали приємне відчуття задоволення від здійснення доброї справи. Цей “трудовий десант” ще більше згуртував всіх і вкотре переконав, що разом ми – сила, яка може все!

22 березня у залі мистецької літератури для учнів спеціальної загальноосвітньої школи №39 відбулася презентація виставки робіт у техніці печворк «Весняна мозаїка» майстрині, художниці Галини Лопатіної.
Це оригінальний вид рукоділля, який сьогодні знову користується популярністю. Техніка передбачає використання різнокольорових клаптиків тканини, на основі яких зшивається єдине полотно певного композиційного плану.
Під час заходу учні мали нагоду познайомитися з історією виникнення та розвитку клаптикової мозаїки, а за допомогою представленої літератури освоїли основні етапи техніки для початківців.
Дітям сподобалось фантазувати на тему геометричних фігур. Це гарний спосіб зайняти себе чимось цікавим, створюючи яскраві орнаменти і химерні малюнки з тканини. Залишилось тільки втілити свій задум у життя! Можливо наступна виставка складатиметься з робіт учасників презентації. Сподіваємось на це!

Саме на кінець першого місяця весни, як запевняють орнітологи, припадає масовий приліт пернатих у наші краї. 21 березня відбулося традиційне свято зустрічі птахів. Виховний захід пройшов у формі вікторини, де діти мали змогу познайомитися з різноманітними птахами, а також дізнатися певні цікавинки. В кінці заходу разом зі вчителем трудового навчання хлопці показали годівнички, які вони виготовили для пташок і повісили їх на подвір'ї школи. 

 

 

Життя Великого Кобзаря є прикладом свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народові. Вся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до рідного краю. Його думи та полум’яне слово відображали прагнення трудового люду до кращої долі. Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через віки не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги до нього. Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого майбутнього України!

 

 

Хто розумніший -  чоловіки чи жінки? Тисячі років людство шукає  відповідь на це філософське питання. Адже відмінницями в школі є завжди дівчата, а керівні посади  та депутатські крісла зазвичай  займають  чоловіки! Для хлопців і дівчат нашої школи було проведено захід під назвою "Хто зверху". Команди наполегливо йшли до перемоги майже на одному рівні, але перемогу, все ж таки, здобули дівчата! Вітаємо всіх жінок із святом і бажаємо натхнення, кохання і творчих злетів!

 

 

Родинні свята допомагають зміцнити сім’ї

«Ми всі - одна сім'я, єдина ми родина. У кожнім нашім "Я" - частина України. Ми всі - одна сім'я, єдина ми родина. Мільйони різних "Я", а разом - Україна!»

Саме ці слова стали девізом родинного свята, яке організували та провели разом із класним керівником  учні 7 класу. Найдорожчими людьми для кожної дитини є її батьки - мама і тато, яких і запросили діти на свято. Цим найближчим для дітей людям присвячували вірші п’ятикласники, співали для них свої пісні, інсценізовували вірші на родинну тему.

 

26 лютого на базі КЗ «Полтавська спеціальна заг

Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Погода

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz