Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 21.02.2019, 07:20

Полтавська спеціальна ЗШ №39

Меню сайта
МОН України
Педагогічна преса
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Новини

І знову лютий. Але про який холод йдеться, коли обличчя усміхнене, а в поштовій скриньці ви знаходите довгоочікуване й таке коротке зізнання в коханні! Сьогодні відбувся захід, присвячений Дню закоханих. Здобувачі освіти мали змогу продемонструвати свою спортивну витривалість, швидкість і добре серце. Отож із Днем святого Валентина всіх! Із днем юності і кохання, молодості і краси! Кохайте і будьте коханими, адже це і є щастя!

 

 

Будь-яка війна – це катастрофа для людства. Вона нехтує найбільшою цінністю на землі – людським життям. В народну пам’ять глибоко врізалася неоголошена афганська війна, відгомін якої ми відчуваємо й досі. Вона чорним смерчем пронеслася над просторами України, зачепила переважно прості родини робітників і селян, які віддали своїх, часто єдиних, синів до армії, не відаючи, через яке пекло їм доведеться пройти. Для відзначення 30-ї річниці виведення військ  з Афганістану було переглянуто кінофільм "Останній солдат. Афганістан" та проведено захід "Час і досі не загоїв рани - цей одвічний біль Афганістану", де діти мали змогу поспілкуватися з Піщідою Олександром Івановичем - учасником війни з 1984 року. 

 

 

8 лютого для учнів 5 - 9 класів практичним психологом було проведено бесіду з елементами тренінгу "Попередження булінгу серед підлітків", метою якого було інформування дітей з питань булінгу, його видів та шляхів подолання, надання практичних рекомендацій, у випадку якщо вони зіткнулися з проявами булінгу чи насильства. Учні добре співпрацювали з практичним психологом, були відкритими і задавали багато запитань. Тренінг пройшов в дружній атмсфері і діти отримали багато цікавої і пізнавальної інформації.,

 

 5 лютого учні нашої школи переглянули вебінар з нагоди всесвітнього Дня Безпечного інтернету, для них також було проведено тренінг на тему: «Безпечний інтернет», мета якого полягала в ознайомленні дітей з правилами спілкування в Інтернеті, з небезпечними кібертехнологіями, з якими можуть зустрітися діти; розвитку вміння спілкуватись в соціальних мережах та чатах. Учасники освітнього процесу виконали психологічні вправи  з метою виховання культури спілкування, визначили правила безпечного використання Інтернету.

 

 

31 січня в ОЦЕВУМі з метою сприяння соціально-психологічній реабілітації та адаптації дітей з особливими освітніми потребами та, в тому числі, з інвалідністю, популяризації їх творчості, заохочення соціальної та творчої активності було проведено обласний фестиваль майстер-класів художньої творчості для дітей з особливими освітніми потребами. Здобувачі освіти нашої школи спробували себе у виготовленні поробок з природних матеріалів, відвідали майстер-клас з образотворчого мистецтва, виготовлення ляльки-мотанки, оберегів, спробували свої сили в заняттях вокалом і грі на музичних інструментах.

 

101 рік тому, 29 січня 1918 року, біля залізничної станції Крути відбувся бій, під час якого вдесятеро більша армія більшовиків розгромила добровольців – київських студентів та бійців вільного козацтва. Цей бій став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Щодо відзначення Дня пам'яті героїв Крут у закладі освіти було проведено такі заходи:

 • Виставка малюнків "Юні оборонці Батьківщини";
 • Перегляд фільму "Україна: забута історія - Крути";
 • Усний журнал "Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки".

 

22 січня Україна відзначила 100-річчя з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.»

 В школі було проведено такі заходи:

 • Години спілкування «Віночок для України, «Квітуча Україна», «Великі творці Соборності»;
 • Тематична виставка «Соборна Україна – від ідеї до життя»;
 • Урок Соборності «Єднання заради незалежності»;
 • Краєзнавча презентація з історії української державності «На шляху до свободи та незалежності».

 

Одне з важливих завдань закладів освіти – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину.  Справедливими є слова: «Гроші втратив – нічого не втратив, час втратив – багато втратив, здоров’я втратив – все втратив».

Чи інше: «здоров’я – це ще не все, а все інше без нього – ніщо». Тому, на зимових канікулах дітей чекав виховний захід з конкурсною програмою «Твоє здоров'я в твоїх руках», мета якого полягала в тому, щоб Зосередити увагу добувачів освіти на питанні „здоровий спосіб життя”; формувати прагнення вести здоровий спосіб життя, негативне ставлення підлітків до тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії; підвищувати санітарно-гігієнічний рівень, виробляти вміння протистояти тиску середовища в набутті негативних звичок; розвивати вміння висловлювати свою думку, артистичні здібності, здатність працювати в команді, відповідальність, кмітливість, почуття гумору; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.

Учні середньої ланки поринули в передноворічну розважальну програму «Новорічний серпантин». Веселі конкурси чергувалися зі святковими номерами та новорічними привітаннями, які підготував кожен клас під керівництвом своїх класних керівників та учителя музики. Діти відпочили і потанцювали на новорічній дискотеці.

  

 

У передноворічну атмосферу казки перенесли новорічні ранки для учнів початкової школи «З передзвоном на поріг вже ступає Новий рік!». Художні номери, які підготував кожен клас, органічно впліталися в пригоді Діда Мороза та Снігуроньки. Жоден учень не залишився осторонь свята: всі брали участь у художніх номерах, які були творчо підготовлені класними керівниками початкової ланки та вчителем музики, всі діти мали карнавальні костюми. На святі виступив колектив ложкарів «Веселі музики», а танок «Сніжинки» додав гарного настрою і позитивних емоцій всім присутнім.

 

Завдяки нашим спонсорам, здобувачі освіти мали змогу відвідати Територію дитячого дозвілля «Жираф», де побачили чудову виставу, спробували власноруч розписати новорічні пряники і отримали солодкі дарунки.

 

Виховний захід для учнів початкових класів «На радість нашим дітям Миколай іде по світу» познайомив учнів із традиціями і віруваннями українського народу, а вдало підібрані музичні номери захопили усіх присутніх у світ музики, пісні, танцю. В цей же день найактивніші учні школи були запрошені в Палац дозвілля «Листопад» на святкову концертну програму, де отримали солодкі дарунки.

 

З 10 по 14 грудня 2018 року в школі проходив традиційний тиждень педагогічної майстерності вчителів трудового навчання «Країна ремесел» під гаслом «Велич усякого ремесла, можливо, передусім у тому і полягає, що воно об'єднує людей…». Під час тижня було проведено відкриті уроки, де здобувачі освіти мали змогу показати те, чому навчилися, було проведено виставку «Ремесла Полтавщини», майстер-класи «Свято наближається», «Виготовлення виборів з горіха», виховні заходи «Професія мого майбутнього», «Кожен майстер своєї справи», в рамках якого було проведено зустріч з головою спілки майстрів народного мистецтва України Пілюгіним Євгеном Івановичем, який провів майстер-клас з зображення Дерева життя. Діти отримали масу задоволення і найактивніші з них отримали грамоти.

 

Особливістю школи є те, що серед 129 учнів, 61 школяр має статус особи з інвалідністю, тому заходам до Міжнародного дня інваліда у школі відводиться особлива роль. У цьому році проведено благодійний ранок «Разом ми зможемо все», який супроводжувався виставкою малюнків дітей з особливими потребами та робіт декоративно-ужиткового мистецтва. Захід наскрізною ниткою пронизувало почуття віри і надії у сили дітей, їх гарне майбутнє, цій темі відповідали і всі художні номери свята. Під час благодійного ранку зал поув виступи гуртка "Веселі музики", колектив народних інструментів "Веселка" разом з учителями школи, танцювальний колектив 3 - 5 класів, співочий ансамбль 7 класу, а наприкінці учні 5 - 9 класів подарували всьому залу танцювальну композицію. На заході були присутні начальник Управління освіти Матвієнко Ю.С., методист ММК Бакунович Е.В., а також спонсори. Для організації солодкого столу в «Кафе «Солодкоїжка», подарунків для дітей з особливими потребами було залучено спонсорів. Традиційними стали запрошення дітей з особливими потребами в Міжнародний день людей з інвалідністю до мережі ресторанів «Макдональдс».

 

У школі традиційно проводяться місячники та тижні правових знань, акція «16 днів проти насильства», під час яких різноманітні форми проведення заходів сприяють якнайкращому засвоєнню правових знань Відповідно до плану заходів була організована зустріч із представником центру надання вторинної правової допомоги Свєшніковим Андрієм Анатолійовичем, який з великим задоволенням розповів учням 7-9 класів про їх права.

Учителем правознавства Грінченком О.М. було проведено урок на тему «Права людини» у 9 класі, метою якого було поглиблення та розширення  знань учнів про права людини та громадянина, ознайомлення учнів із Загальною декларацією прав людини, яка визначила основні міжнародно-правові стандарти прав людини.  Протягом Місячника класними керівниками було проведено години спілкування «Правовий букварик»(1-А, 1-Б клас), «В країну прав»(2 клас), «Мої права та обов'язки»(3 клас), «Я маю право»(4,6,7-Д клас), «Немає прав без обов'язків»(5,7,8,9 клас).

В рамках виховного заходу «Права свої знай – та про правила й обов’язки  свої не забувай» відбулася зустріч із представником ювенальної превенції Кивою Сергієм Олександровичем, який розповів учням 7-9 класів про їх права та обов'язки, а також наслідки, які можуть бути у дітей після скоєння правопорушень. Для учнів 5 – 6 класів було проведено захід з елементами тренінгу «Підлітки мають знати свої права», метою якого було сприяння формуванню правового світогляду підлітків, який включав би систему теоретичних поглядів на права, і на цій основі формування відповідної активної позиції підлітків у реалізації прав у житті. Також, було організовано перегляд документального фільму «Що я маю знати про права людини». На базі 5-9 класів проведено тренінг «Толерантність в нашому житті», метою якого було визначення певних рівнів толерантної поведінки людини; розвиток адекватної самооцінки, вміння аналізувати, приймати рішення; виховування спостережливості, уважності до інших людей; поваги до прав та обов'язків інших людей.

 

 

22 листопада 2018 року відбувся обласний захід до Міжнародного дня інвалідів «Нам все під силу» на базі Полтавського ОЦЕВУМу, в якому мали честь брати участь здобувачі освіти нашого закладу. На виставці дитячих робіт було представлено роботу Колісник Сніжани, учениці 8 класу «Україно – ти моя молитва» (об'ємна вишивка стрічками), колективну роботу учнів 6 класу Закаблука Назара, Тютюнника Андрія і Балабаннікової Дар'ї «Гарний настрій» (лампа з бісерним абажуром), Фоміна Артема «Летючий корабель» (лозоплетіння) і роботу Колота Євгена «Квітковий оберіг» (лозоплетіння та оздоблення бісером). На грандіозному концерті брали участь колектив ложкарів «Веселі музики», які виконали твір «Смерека».  Всі здобувачі освіти були нагороджені свідоцтвами про участь, а також подарунками.

 

 

З 12 по 16 листопада в школі було проведено тиждень природничо-математичних дисциплін під гаслом «Впровадження сучасних новітніх технологій – шлях до формування творчої особистості вчителя та учня у спеціальній школі». Відрився тиждень урочистою лінійкою, під час якої було представлено  фото-виставку «Мої домашні улюбленці», а також виставку лепбуків «Математика навколо нас». Протягом тижня було проведено відкриті уроки, пізнавальні виставки. Під час відкритих уроків діти були активними, старанними, кмітливими, допитливими і змогли показати свої знання. Розв’язуючи задачі практичного змісту, показали вміння працювати у парах, у групах, користуватися опорними таблицями на різних етапах уроку, працювали з мультимедійною дошкою. Використання вчителями ІКТ і корекційних вправ сприяло розвитку пам’яті, мислення, мови, пізнавального інтересу. Також, для дітей було проведено виховний захід «Хімічний калейдоскоп», де вчителі мали змогу продемонструвати дітям, де ж зустрічається хімія і їхньому житті. Заходи в рамках тижня стали святом інтелекту, логіки і гармонії, під час яких школярі змогли виявити свої інтелектуальні здібності і підкорити математичний олімп. Бажаємо всім успіхів і відмінних результатів кожного дня!

9 листопада було проведено захід «Інтерактивні пазли до Дня української писемності та мови», де в історичній ретроспективі було показано розвиток української писемності та мови. Завдяки учителю історії, здобувачі освіти на мить перенеслися в часи славних скіфів та Дарія І, відчули себе жителями Русі-України Х-ХІ століть. Для них також було організовано майстер-класи з вузликового письма «Вузлик на удачу»., ідеографічного письма «Вгадай дорожній знак» з представником патрульної поліції, «Як зрозуміти характер людини по почерку» з практичним психологом школи і було показано зв'язок медицини та писемності медичною сестрою фізіотерапевтичного кабінету. В рамках проекту «З Україною в серці» найкращі учні були нагороджені грамотами і наприкінці влаштували флешмоб «Солов'їна мова в прикметниках».

 

 

Поезія осені й поезія закоханого серця – хіба буває щось прекрасніше? Тепло жовтогарячих барв, тихий шурхіт листя й очікування на диво... Поринь у романтичну атмосферу неповторного осіннього балу. На канікулах пройов чудовий захід для 5-9 класів "Осінній бал", було проведено вікторину, а після драйвова дискотека.

 

 

 Згідно з річним планом роботи школи, з метою  підвищення фахового рівня вчителів початкових класів, поширення перспективного педагогічного досвіду та відзначення 100-річчя від Дня народження В.О. Сухомлинського з 11 жовтня по 18 жовтня 2018 року в школі було проведено Тиждень педмайстерності вчителів початкових класів під девізом «Педагогічні ідеї В.О. Сухомлинського в практиці роботи вчителів початкових класів». З метою реалізації плану Тижня було підготовлено та проведено цикл відкритих уроків та заходів. У ході Тижня вчителі початкових класів зуміли продукувати оригінальні, нетрадиційні ідеї, форми і методи  організації освітнього процесу, реалізуючи методичну проблему школи.

Кульмінацією Тижня стала скрайбінг-презентація «Твори В.О. Сухомлинського очима дітей», під час якої діти презентували свої малюнки до прочитаних оповідань В.О. Сухомлинського, а деякі учні навіть невеличкі оповіданнячка складені вдома разом з батьками. Тиждень педмайстерності вчителів початкових класів сприяв пропаганді інноваційних технологій та надав можливості для вчителів удосконалити свою професійну майстерність та виявити творчий потенціал.

 

 

Осінь – час ярмаркувати!  Вже традиційно відбувся веселий ураїнський ярмарок в нашій школі. Учні та батьки спільно приготували чимало смаколиків на будь-який смак. Осінній шкільний ярмарок — це завжди веселий галасливий натовп, у якому одні щось готують і продають, а інші — з задоволенням купують.

Увага! Увага! Спішіть-поспішайте!
Господарі й гості, глядіть, не минайте!
На ярмарок прошу гуртом, поодинці,
Чекають на всіх тут чудові гостинці!
На ярмарку нашім веселім, багатім
Є чим дивуватись і є що придбати.
Тут щедрі дарунки і саду, й городу,
Тут пісня і жарти — усім в нагороду.
Тут речі умільців ні з чим незрівнянні,
Барвисті стрічки, рушники вишивані.
Полив'яний посуд — тарелі, горнятка,
Сопілки — хлоп'яткам, намисто — дівчаткам.
Мерщій-бо на ярмарок всі поспішайте,
Купуйте, милуйтесь, танцюйте і грайте!

 

В нашій школі традиційно відбувся тиждень до Дня Захисника України та Дня українського козацтва, в рамках цього тижня були проведені такі заходи:

 • Година спіклування "Нащадки козацької слави"
 • Виставка малюнків "Осінь крокує по планеті"
 • Конкурс знавців історії козацтва "Ми роду козацького діти, землі української цвіт"
 • Перегляд фульму "Українське військо. Козацтво"
 • Спортивне замагання "Козацькі розваги"
 • Усний журнал "Славні козаки полтавщини"

 

 

Щороку 23 вересня ми відзначаємо день нашого рідного міста. Для нас – це особливий день, адже водночас ми не тільки святкуємо, а й вшановуємо пам'ять тих, хто віддав своє життя задля визволення Полтави від нацистських загарбників.

До Дня міста протягом тижня пройшла низка цікавих заходів:

 • Виставка малюнків «Хай квітне наша Полтавщина!»
 • Фестиваль  квітково-овочевих композицій в національно-патріотичному стилі з квітів, овочів та підручних матеріалів.
 • Година спілкування «До дня визволення міста Полтави від нацистських окупантів».
 • Виховний захід до дня міста «Славімо тебе Полтаво!»
 •  Участь в Арт – проекті «Полтава вишивана»

  

 

Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Погода

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz