Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 18.08.2018, 07:44

Поради дефектолога

Поради вчителя-дефектолога батькам, що мають дітей з особливими освітніми потребами

• Пам’ятайте, що дитина із особливими потребами потребує постійної батьківської підтримки.
  • Усвідомте, що навчання дитини з особливими потебами – це довготривалий, складний процес, що потребує Вашого уміння, терпіння та розуміння дитини.
  • У взаєминах з дитиною не допускайте «вседозволеності», інакше дитина буде маніпулювати Вами. Чітко визначіть і обговоріть з дитиною, що можна, а що не можна робити вдома, в навчальному закладі.
  • Для підняття самооцінки, віри дитини в свої можливості – хваліть її за успіхи і досягнення, навіть самі незначні.
  • У повсякденному спілкуванні з дитиною із особливими потребами уникайте різких заперечень, тому що такі діти є імпульсивними і відразу ж відреагують на заборону непослухом або вербальною агресією. В цьому випадку треба говорити з дитиною спокійно і стримано, бажано дати можливість вибору.
  • Старанно, своєчасно виконуйте завдання педагогів. Не нехтуйте порадами педагогів щодо необхідності консультування та лікування у лікарів-фахівців.
  • Намагайтеся щоденно закріплювати завдання, по можливості, в ігровій формі. Допомагайте дитині, але не виконуйте завдання за неї.
  • Якщо дитина втомилася – дайте їй невеликий відпочинок, або займіть її іншою діяльністю.
  • Не вимагайте від дитини більше, ніж вона може.
«  Серпень 2018  »