Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 19.12.2018, 04:50

Сенсорна кімната

Анотація  та рекомендації по використанню сенсорної кімнати

Сенсорна кімната (в літературі зустрічаються і інші назви: Кімната психологічного розвантаження, Кімната релаксації, Кімната «Снузлін», Мультисенсорна кімната) являє собою приміщення, обладнане за стандартним або індивідуальним проектом, де дитина або дорослий, перебуваючи в безпечній, комфортній обстановці, наповненій різноманітними стимулами, самостійно або із супроводом спеціаліста досліджує оточуюче. Сенсорна кімната (СК) є потужним інструментом для розширення і розвитку світогляду, сенсорного і пізнавального розвитку, проведення психологічних консультацій. Обстановка СК сприяє нормалізації психічного стану у здорових та хворих людей.

Умовно обладнання СК розділяють  на два функціональні блоки:

Релаксаційний – в нього входять м’які покриття, пуфики і подушечки, мати на підлозі, сухий басейн з безпечними дзеркалами, прилади, що створюють розсіяне світло, мобайли (підвішені рухомі конструкції, іграшки), установка для ароматерапії та бібліотека релаксаційної музики.

Активаційний – в нього входить все обладнання з світлооптичними та звуковими ефектами, сенсорні панелі для рук і ніг, масажні м’ячики, мобайли (підвішені рухомі конструкції, іграшки) і сухий басейн.

Яскраві світлооптичні ефекти приваблюють, стимулюють і підтримують увагу, створюють радісну атмосферу свята. Використання обладнання цього блоку СК спрямовано на стимуляцію дослідницького інтересу та рухової активності.

Сенсорна кімната – це організоване особливим чином навколишнє середовище, що складається з великої кількості різного виду стимуляторів, котрі впливають на органи зору, слуху, нюху, тактильні та вестибулярні рецептори. Сенсорна кімната використовує ться для розв’язання наступних завдань:

навчання на основі сенсорної стимуляції;

• психотерапія;
  • соціальна адаптація ;
  • зняття м’язової і психоемоційної напруги, досягнення стану релаксації і душевної рівноваги;
  • активація різних функцій центральної нервової системи за рахунок створення збагаченого мультисенсорного середовища;
  • стимуляція ослаблених сенсорних функцій (зору, слуху, тактильних відчуттів і т.д.);
  • розвиток рухових функцій;
  • створення позитивного емоційного фону, підвищення мотивації до навчання ;
  • педагогічної корекції дітей ;
  • проведення корекційних занять з дітьми, що мають різні сенсомоторні порушення ;
  • корекції ігрової діяльності;
  • для розв’язання шкільних проблем.

В сенсорній кімнаті за допомогою різних елементів створюється відчуття комфорту і безпеки. Це сприяє швидкому встановленню теплого контакту між спеціалістом та пацієнтом. Спокійна кольорова гама обстановки, м’яке світло, приємні аромати, тиха ніжна музика – все це створює відчуття спокою, умиротворення. Створені умови не лише дають приємні відчуття, але й використовуються для терапії. Недарма сенсорну кімнату називають «кімната-лікар». Перебування в сенсорній кімнаті сприяє:

• покращенню емоційного стану;
  • зниженню неспокою та агресивності;
  • зняттю нервового збудження і тривожності;
  • нормалізації сну;
  • активізації мозкової діяльності;
  • прискоренню відновних процесів після захворювань.

Сенсорна кімната використовується для релаксації дітей з невротичними та психосоматичними розладами та для стимуляції різних функцій організму (слуху, зору, нюху, тактильних відчуттів, рухових функцій, мовлення) у дітей з ДЦП, психічними порушеннями, ЗПР.

«  Грудень 2018  »